Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Informacja o utrudnieniach w ruchu

08.09.2017
XIII Międzynarodowe Kryterium im. Józefa Gościły w Dąbrowie Białostockiej

08.09.2017

Jesienna kwalifikacja ogierów

08.09.2017

8 września 2017 r. na placu targowym w Dąbrowie Białostockiej odbyła się jesienna kwalifikacja młodych 2,5 letnich ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty zorganizowana przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku. Z terenu gminy Dąbrowa Białostocka swojego ogiera zaprezentował Pan Janusz Jodczyk (Stock).Odbiór ulic Wierzbowej i Świerkowej w Dąbrowie Białostockiej

07.09.2017

Dnia 6 września 2017 r. w Dąbrowie Białostockiej miał miejsce odbiór końcowy robót budowlanych związanych z budową ulic Wierzbowej i Świerkowej oraz kanalizacji deszczowej w ulicach Wierzbowa, Świerkowa, Kasztanowa i Sienkiewicza. Wartość zadania 671 456,51 zł. Wykonawcą robót była firma STRABAG.Dożynki w Reszkowcach

07.09.2017

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą polową z udziałem Orkiestry „Rodzina” i ceremonią dożynkową z zespołem „Dębina”.
Na scenie przemówił Burmistrz Dąbrowy Białostockiej i Starosta Sokólski Piotr Rećko.
Główną atrakcją był Turniej Wsi. Miejscowości rywalizowały o nagrody pieniężne i puchary. Najlepszą wsią okazała się Olsza. Klasyfikacja prezentowała się następująco:
I miejsce sołectwo Olsza
II miejsce sołectwo Jasionówka ulica
III miejsce sołectwo Jasionówka kolonia
IV miejsce sołectwo Ostrowie
V miejsce sołectwo Pięciowłóki
VI miejsce sołectwo Reszkowce
VII miejsce sołectwo Grzebienie
Uczestnicy rywalizowali m.in. w takich konkurencjach jak: słomiany slalom z widłami, kartoflana gonitwa, fruwające gumiaki (zadanie polegało na rzucie gumiakiem do naczynia), rzut sołtysa (sołtysi mieli przewrócić piłką nożną pięć plastikowych butelek), toczenie beli. Każda z drużyn musiała także przedstawić część artystyczną, królowały wierszyki o wsiach i piosenki. Turniej wsi prowadził Mieczysław Sołowiej i Marian Gryżenia. Dodatkową atrakcją wydarzenia był konkurs na Najsilniejszego Uczestnika Dożynek, którym okazał się Michał Łabieniec. Pomysł na rywalizację siłaczy zrodził się na spotkaniu organizacyjnym Sołtysów. Po dekoracji sołectw na scenie zaprezentowały się zespoły: Zespół Śpiewaczy z Rakowicz, , Ad Rem , Solatium i Mirosław Lewko.
Gwiazdą wieczoru był zespół „Imperium” i „Mejk” Dzień zakończył się zabawą z zespołem „Nexx Dance”. Mimo, że pogoda czasami nie sprzyjała wszyscy świetnie się bawili. Na uwagę zasługuje także stoisko wsi Reszkowce, na którym można było znaleźć prawdziwe pyszności. Mieszkańcy udekorowali także przepięknie wieś postaciami ze słomy i bel siana.

Sponsorzy Dożynek:
HASID Anna Sidor, Leszek Budnik BUD ROL Dąbrowa Białostocka, Stanisław Reducha Market Krówka w Dąbrowie Białostockie, Alior Bank placówka w Sokółce ul. Piłsudskiego 1 Bank Spółdzielczy w Sokółce Odział w Dąbrowie Białostockiej, Placówka Poczty Polskiej w Dąbrowie Białostockiej, KrisVitamin. Dodatkowe nagrody dla sołectwa Jasionówka ufundowali: Marzena i Stanisław Harasimowicz Moda Damsko – Męska, Gospodarstwo Szkółkarskie Tomasz Kołpak. Dodatkowe nagrody dla sołectwa Olsza ufundowali: Tartak MADERA Mirosław Milkiewicz, PHU Kami Świetlicki Antoni, Stupak Krzysztof i Michał, Małgorzata i Mirosław Starczewscy. Dodatkową nagrodę dla sołectwa Ostrowie ufundowała Halina Raducha.
XVI Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”

06.09.2017

Dożynki Wojewódzko - Diecezjalne 2017

05.09.2017
Informacja o składzie Miejskiej Komisji Wyborczej w Dąbrowie Białostockiej

05.09.2017
Gminny Dzień Pamięci

04.09.2017

1 września 2017 r. przy pomniku generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej uczczono Dzień Pamięci. Wieńce i kwiaty pod pomnikiem gen. Nikodema Sulika złożyły delegacje urzędów, m.in. Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki, dyrektorzy szkół, funkcjonariusze służb mundurowych, instytucje gminne oraz mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej. Uroczystość uświetniły utwory patriotyczne w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Dętej i zespołu Solatium.


Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.