Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Obowiązek stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT) przez mikroprzedsiębiorców

18.10.2017

obraz

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku informuje, że od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją jako JPK_VAT. Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.
JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dane do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.


Nowe ogłoszenie

17.10.2017

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Wyjaśnienie treści SIWZ - Rewitalizacja parków miejskich w Dąbrowie Białostockiej przy Placu Kościuszki.


Dąbrowscy Seniorzy obejrzeli spektakl szkoleniowy „NIE DAJ SIĘ WKRĘCIĆ BABCIU”

17.10.2017

Dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, grupa seniorów z Dąbrowy Białostockiej i okolic w dniu 16 października 2017 roku w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku obejrzała premierę spektaklu szkoleniowego pt. „Nie daj się wkręcić Babciu”.
Spektakl odwołujący się w treści do bezpieczeństwa osób starszych w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku, seniorzy mogli obejrzeć w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017 finansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Pomysłodawcą i organizatorem całości przedsięwzięcia było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział w Białymstoku.
Poniedziałkową premierę w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku uświetnił swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, a także Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, Wojewoda Podlaski.
Pomysłodawcom i organizatorom projektu - Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków Oddział w Białymstoku - gratulujemy pomysłu, a Partnerowi projektu - Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, składamy podziękowania za zaproszenie dąbrowskich seniorów.
Akcja charytatywna dla Pawełka

17.10.2017
Akcja

Debata społeczna

16.10.2017

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13.10.2017
Ogłoszenie o przerwach dostawy energii elektrycznej

12.10.2017


Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.