Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Wyprostowany niebezpieczny zakręt

26.08.2011

Zakończone zostały prace związane z prostowaniem niebezpiecznego zakrętu w Podbagnach.


„Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka”

24.08.2011

W dniu 22 sierpnia 2011 roku dobiegło końca sześćdziesięcio godzinne szkolenie zawodowe pt. Organizator sprzedaży internetowej zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej w ramach projektu systemowego „Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka”. W szkoleniu współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego uczestniczyło pięć osób, które w lipcu br. odbyły przygotowawcze szkolenie z podstaw obsługi komputera. W trakcie szkolenia Uczestnicy w oparciu o poznane kryteria dokonywali wyboru platformy do e-handlu, uruchamiali sklepy internetowe. Dokonując reklamy i obróbki graficznej prezentowali asortyment uruchamianych sklepów. Tematyka szkolenia dostarczyła także Uczestnikom wiedzy w zakresie konstruowania biznes planu, prawnych aspektów sprzedaży internetowej oraz prowadzenia dokumentacji sprzedaży i rozliczeń.

W okresie wrzesień – październik br. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej przystąpi do uruchomienia dwóch ostatnich szkoleń zawodowych z zakresu aktywnej integracji przewidzianych do realizacji w 2011 roku, tj. szkolenia „Ciastkarz – cukiernik” oraz „Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym”. Uczestnikami szkoleń są osoby realizujące w ramach Projektu kontrakty socjalne.


2. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

24.08.2011

W drugim meczu 3. ligi piłkarskiej (grupa: podlasko-warmińsko-mazurska) w sezonie 2011/2012 Dąb Dąbrowa Białostocka wygrał z Zatoką Braniewo 4:0. Po drugiej rundzie Dąb awansował na 6. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Informacja Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

24.08.2011


Informacja o zwołaniu IX sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

23.08.2011

IX Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się dnia 29 sierpnia 2011 roku. Początek obrad jest zaplanowany na godzinę 10.00. Szczegółowy plan sesji jest dostępny tutaj.Koniec żniw

18.08.2011

Na terenie gminy Dąbrowa Białostocka żniwa dobiegają końca. Kombajny praktycznie wyparły snopowiązałki, już nie mówiąc o tradycyjnych kosach. Dawniej stawiane tzw. dziesiątki snopów można spotkać tylko w nielicznych miejscach np. na polach wsi Wiązówka.


Żwirówka na koloniach wsi Reszkowce

18.08.2011

Na południowych koloniach wsi Reszkowce wyremontowana została żwirowa droga dojazdowa do pól.


Asfalt w Miedzianowie

18.08.2011

Trwa budowa drogi asfaltowej we wsi Miedzianowo. Planowane zakończenie robót przewidziane jest na koniec sierpnia br.


Żwirówka na koloniach sołectwa Małyszówka kolonia

18.08.2011

Na koloniach sołectwa Małyszówka kolonia wyremontowany został przepust i żwirowa droga dojazdowa do pól.


1. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

17.08.2011

W pierwszym meczu 3. ligi piłkarskiej (grupa: podlasko-warmińsko-mazurska) w sezonie 2011/2012 Dąb Dąbrowa Białostocka przegrał na wyjeździe z Startem Działdowo 0:1. Po pierwszej rundzie Dąb zajmuje 13. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.